مشاوره رایگان : 7085 139 -0917
روز جهانی زنبور عسل
نخستین جشن روز جهانی زنبورعسل در جهان، با هدف آگاهی رسانی اهمیت زنبورعسل و صنعت زنبورداری، در ایران برگزار شد

 

نخستین جشن روز جهانی زنبورعسل در جهان، با هدف آگاهی رسانی اهمیت زنبورعسل و صنعت زنبورداری، هم زمان با سایر کشورها فردا یکشنبه در تهران برگزار می شود.
سرحدی، مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور امروز با اعلام این خبر افزود: پس از تصویب پیشنهاد رسمی کشور اسلوونی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، فردا یکشنبه مصادف با 20 می 2018 ( 30 اردیبهشت 1397 خورشیدی)، رویدادهای متنوعی جهت آگاهی سازی اهمیت زنبورعسل و حمایت از صنعت زنبورداری و تاثیرات مهم گرده افشانی زنبور عسل در توسعه پایدار کشاورزی و تامین غذا برگزار می شود.
وی گفت: به همین مناسبت و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته عصر فردا یکشنبه، در ایران نیز مراسمی با حضور سفیر کشور اسلوونی در تهران، مدیران سازمان های دولتی دست اندرکار در این صنعت و همچنین تشکل های صنفی بخش کشاورزی و تعاونی های زنبورداری سراسر کشور برگزار می شود تا این مهم در ایران نیز مورد توجه قرار گیرد.
رییسی در ادامه با تاکید بر اهمیت تصویب این پیشنهاد به اتفاق آرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهریور ماه سال گذشته در نیویورک خاطر نشان کرد: همراهی ویژه جامعه بین المللی با این پیشنهاد آگاهی از اهمیت زنبورها و نقش محسوس و کلیدی گرده افشانی زنبورداری در تامین غذای بشریت را نشان می دهد.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران با بیان اینکه اعلان روز جهانی زنبورعسل در تقویم بین المللی، گویای انعکاس اهمیت زنبورها برای توسعه پایدار و آینده بشریت است، تصریح کرد: البته این تنها سرآغاز روند دشوار محافظت زنبورها و گرده افشانی آن ها برای توسعه بخش کشاورزی است.
وی با استناد به پیام کارلا موکاوی ( (Carla Mucavi مدیر دفتر ارتباطات سازمان ملل متحد به همین مناسبت که تاکید کرده " فائو بدون وجود زنبورها نمی تواند هدف جهان بدون گرسنه را محقق کند"، خواستار این شد در کشور ما نیز دولتمردان، جامعه کسب و کار در صنعت زنبورداری و تمام تشکل های صنفی بخش کشاورزی به ویژه باغداران و زارعان، فعالیت های مشخصی را برای افزایش مراقبت از زنبورها و ترویج توسعه زنبورستان های کشورمان انجام دهند.
رییسی ابراز امیدواری کرد در سال آینده با تمهیدات مناسب، جشن روز جهانی زنبورعسل در شآن نام کشورمان برگزار شود. 

پیشنهاد اتحادیه زنبورداران کشور اسلوونی در قالب یک پروژه بین المللی با حمایت ویژه دولت جمهوری اسلوونی به سازمان ملل متحد تحویل داده شد و پس ازمتعهد شدن دولت آن کشوربه انجام تمام مراحل رسمی تحقق بخشیدن روز جهانی زنبورعسل، سرانجام پس از 3 سال پیگیری دولتمردان این کشور، در 20 دسامبر سال 2017 با اتفاق آرا به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید. 
لازم به ذکر است پیش از آیین برگزاری این مراسم در تهران، سفارت اسلوونی در ایران نیز به همین مناسبت فردا یکشنبه مراسم اختصاصی جداگانه ای با حضور مدیران بخش های دولتی و غیر دولتی صنعت زنبورداری در ایران برگزار می کند.

مطالب مشابه عسل طبیعی

راههای شناخت عسل طبیعی چیست ؟ نحوه شناختن عسل طبیعی و آیا آزمایش عسل روش درستی برای شناخت عسل طبیعی است ؟

ادامه مطلب

عسل گون ( Astragalus Honey) یکی از پرطرفدارترین و بهترین عسل طبیعی در ایران است که در مناطق مرکزی ایران برداشت می شود

ادامه مطلب

عسل طبیعی از کجا بخریم که مطمئن باشیم ارگانیک و حرارت ندیده است ؟برای تهيه عسل طبيعی چکار کنيم ؟ عسل طبیعی را از کجا بخریم ؟

ادامه مطلب

مهمترین خواص عسل اکالیپتوس در درمان عفوت های دستگاه تنفسی است ، عسل اکالیپتوس خواص بیشماری دارد، خاصیت مهم عسل اکالیپتوس

ادامه مطلب

عسل طبیعی نظرات کاربران

    نظری ثبت نشده است

عسل طبیعی نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی *  

پست الکترونیک : *  

نظرات :