گرده گل (پولن)، گرده موجود در گل گياه است که در قسمت انتهايی اتامين (آلت تذکير) گل وجود دارد و به عنوان عامل مذکر برای تلقيح مادگی گل ها و بارور کردن گياه به کار می رود. هر گل دارای مقدار قابل ملاحظه‌ای گرده است به طوری که اگر در فصل گرده‌افشانی گل های درختان در باغ ها قدم بزنيد کاملا احساس می شود.

زنبور عسل مخلوقی است که خداوند متعال براي تلقيح و باروری حدود 80 درصد گياهان خلق کرده و اگر زنبور عسل نبود بسياری از گياهان نابود می شدند. مرسوم است که بعضی از باغداران در باغ های خود کندوهای عسل بگذارند، در اين باغها باردهی درختان ميوه بسيار زياد می شود.

موقعی که زنبور عسل مشغول جمع‌آوری شهد گل ها است از تماس پاهای پوشيده از موی زنبور با آلت مذکر گلها که مملو از پولن است، مقداری پولن در لابلای موها جمع می شود. زنبور اين گرده ها را با کمی عسل که با خود از کندو آورده و همچنين با بزاق دهانش که محتوی يک آنزيم فعّال است مخلوط می نمايد و پس از آن به کمک موهای زير پاهايش اين خمير پر از پولن را با مهارت و فشار به حفره ذخيره پولن که فرو رفتگی در پشت پاهايش مي‌باشد داخل می نمايد. از اين پولن ها و شهد گل ها برای تهيه نکتار و عسل و قسمتی برای تغذيه لاروهای زنبورها و قسمتی نيز براي تغذيه ملکه اختصاص داده می شود. پولن زنبور عسل منبعی غنی از ويتامين ها و مواد معدنی و اسيدهای آمينه است، به علاوه دارای مواد حياتی بسيار پر ارزش ديگری است که طی سال ها در عسل باقی می ماند.

ترکيبات گرده (پولن) درحالت کلی عبارتند از:

• کربوهيدرات

• چربی ها

• فيبر

• مواد معدنی و ويتامين ها

گرده برای جبران کمبود ويتامين ها و مواد معدنی و پروتئين ها بسيار مناسب بوده و هنگام سوخت و ساز بدن، مواد مورد نياز راتامين می کند واز طرفی بر خلاف مکمل های شيميايی اثرات مضر ندارد.

موارد مصرف

بهبود التهاب پروستات

تقويت سيستم ايمنی بدن

تقويت کننده و بهبود ضعف بدن

تقويت کننده و محرک قوای جنسی

انرژی زا و نشاط آور

برطرف کننده خستگی

جلوگيری از پيری زودرس

بهبود تنگی نفس و آسم

بهبود جای زخم و سوختگی

بهبود زخم های داخلی

مقوی مغز و اعصاب

بهبود افسردگی

کاهش دهنده کلسترول

کاهش دهنده چربی خون

بهبود کم خونی

ضد ميکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت

بهبود ميگرن و سر درد

بهبود ديابت

کاهش دهنده اشتها

تنظيم کننده متابوليسم بدن

مفيد برای زنان آبستن و شيرده

تسهيل زايمان

بهترين طريقه مصرف

گرده خشک شده يا تازه را می توان در شير يا آب ميوه حل کرد و با نان خشک و يا نان های مخصوص(جهت بيماران قندی) استفاده کرد. افرادی که از طعم گرده خوششان نمی آيد می توانند آن را با عسل به نسبت 1 به 1 يا 2 به 1 مخلوط و استفاده نمايند.

ميزان مصرف

افرادی با وزن بدن بين 50 تا 100 کيلوگرم می توانند روزانه 20 تا 40 گرم گرده مصرف کنند.

توضيحات

برخی از اشخاص ممکن است به عسل حساسيت داشته باشند و آن معمولا به علت وجود مقدار خيلی کم اسيد فورميک درعسل است. اين قبيل اشخاص غالبا از نيش زنبور عسل هم خيلی شديد ناراحت می شوند زيرا به اسيد فورميک حساسيت دارند. البته در دوره کوتاهی اين ناراحتی آنها با کمی مراقبت ممکن است رفع شود.

همچنين بعضی از افراد به گرده گل حساسيت دارند که در مطالعه ای که در سال 2008 در کشور روسيه بر روی 891 فرد سالم صورت گرفت مشخص شد 1.45% اين افراد به هضم گرده گل حساسيت نشان می دهند. افرادی که در بهار به عطر و گرده ی گل ها حساسيت و آب ريزش دارند بايد از مصرف گرده خودداری کنند و يا قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنند.